יבוא השכרה ומכירת ציוד בניין והנדסה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  תקרת ערוגות

  תקרת ערוגות היא אחת משיטות הבנייה הכי מתקדמות שיש ולמעשה היא גם אחת המעוצבות שקיימות. יש מספר שיטות לבניית תקרה והשיטה המהפכנית והחסכונית הזו יכולה להיות יעילה לכל מבנה, מהגדול ביותר לקטן ביותר. זה הזמן להכיר אותה מקרוב ולהבין מדוע היתרונות שלה יכולים להיות מתאימים גם לכם.

  כיצד בונים תקרת ערוגות?

  תקרת הערוגות או בשמה השני, קסטות/צלעות, היא שיטת בנייה שכיחה מאוד והיא בנויה מקורות שמונחות זו על זו, שתי וערב, כך שהם מתנגדות לכיפוף מכל הצדדים. כשמביטים על התקרה בעת בנייה ניתן לזהות אותה בקלות כי היא בנויה בצורה של מרובעים שלמעשה עד שלא ממלאים אותם, הם חלולים וניתן לראות את המשך החלל של הקומה השנייה. אחרי שנבנים הקירות של המבנה ויש צורך להקים את הקומה השנייה, מניחים את הקורות, בדרך כלל בשילוב עם רשת ברזל מזוין, בצורה כזו שיישענו על הקירות ויתמכו בקומה שאמורה להיבנות מעל. הרווחים בין הקורות קבועים ויכולים להיות ממולאים על ידי חומרים קלים, או להישאר פתוחים ,דבר שנותן נגיעה דקורטיבית מדהימה.

  תהליך יצירת תקרת קסטות

  תקרת ערוגות מסוג קסטות

  מה היתרונות של תקרת ערוגות?

  יש יתרונות רבים לתקרה ונתחיל מאחד הבולטים שבהם, היתרון הדקורטיבי. אם יש צורך להקים תקרה, מדוע להקים אותה בצורה בנאלית ומשעממת. תקרת ערוגות מספקת דבר שלא היה נפוץ עד לפני כמה עשורים והיום צובר תאוצה יותר ויוצר גם בלי היתרון הדקורטיבי. בזכות הבנייה של התקרה ניתן ליצור אותה מאווררת, כזו שיהיו בה דוגמאות יפהפיות שכיום ניתן לראות בכנסיות ובקתדרלות מפורסמות ברחבי העולם.

  תקרת ערוגות מתאימה כמעט לכל מבנה. למעשה, היא מתאימה למבנים קטנים מאוד כמו בתים פרטיים ועד מבנים גדולים מאוד כמו כנסיות, בניינים משרדים, אולמות תצוגה, קניונים וכולה. ההתאמה הזו שיכולה לשרת כל קבלן וכל חברת בנייה הופכת אותה לפופולרית ביותר, יחד עם הגמישות לשלב בה חומרי בנייה רבים.

  אמנם, יש לשיטת בנייה זו מספר יתרונות אך היתרונות החשובים והמשמעותיים ביותר נובעים מהעובדה שמשתמשים בה בפחות בטון. עצם העובדה שאין צורך בבטון כדי למלא אותה ולחזק אותה, אלא אם אפשר להסתפק בבטון מועט שיתמוך בקורות וייצור אותן בשטח פנים הרבה יותר קטן מאשר תקרה שלמה, נותנת חיסכון בזמן וחיסכון בעלויות. הבטון הוא חומר יקר וכך ניתן לחסוך חלק משמעותי יותר ככל שיש יותר ויותר קומות.

  מעבר לעובדה שהחיסכון בבטון מאפשר חיסכון בזמן ובעלויות, התקרה הרבה יותר קלה. זה נותן אפשרויות רבות יותר לבנייה בטוחה בעוד אין שום עוררין שהחוזק של התקרה נשאר בעינו. הבטון הוא חומר כבד שלא תמיד קל לשלב ובשיטות אלו מקבלים יותר, בפחות.

  בידוד תרמי ואקוסטי מוצלח

  הקורות העבות שיוצרות את התקרה יכולות להיות שימושיות גם לצרכי בידוד, כאשר ניתן להשאיר את החללים האלו ריקים וניתן גם למלא אותם בחומרים קלים יותר. כך למשל אם יהיה יושארו החללים האלו ריקים, האוויר שלכוד בין הקומות ייצור בידוד תרמי נהדר ממש באותה הפעולה שבה קלקר או איטונג מבודדים, שלא לדבר על בידוד אקוסטי מוצלח ביותר בין הקומות. גם אם יהיה צורך למלא את החללים האלו, ניתן להשתמש בקלקר, באיטונג או בחומרים אחרים קלים וזולים הרבה יותר, בעלי בידוד מוצלח יותר מכל חומר קשה אחר, וכך מקבלים שלל יתרונות גם לצרכי בידוד, גם לבנייה קלה יותר וגם לחיסכון, בזכות אותה שיטת בנייה מהפכנית.

  תקרת ערוגות – רק אצל אקרו המפרץ

  אנו באקרו המפרץ תמיד אן כדי לספק לכם את כל הייעוץ וכל המידע שאתם צריכים לקבל על כל דבר שקשור לעולם הבנייה. חומרי בנייה וציוד שיכול לשמש אתכם על הצד הטוב ביותר ועוד שירותים רבים שיהיו מותאמים לכל עזרה שתצטרכו, הם חלק קטן מה שאנו מציעים למגוון עצום של לקוחות.

  פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא!

  072-3213812

  יבוא השכרה ומכירת ציוד בניין והנדסה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   מאמרים

   יתרונות הפיגום לפרויקט שלכם

   אם אתם עובדים בענף הבניה אתם הרי יודעים יותר טוב מאיתנו כי הדבר החשוב ביותר...

   קרא עוד
   למה צריך שיהיה מרחב בטוח עבור עובדים באתרי בנייה?

   אתר בנייה חייב להוות מרחב בטוח ביותר עבור כל העובדים בו. באתר זה ניתן למצוא...

   קרא עוד
   אמצעי תמיכה לבניית בניין

   רגלי תמיכה לבניין מהווים דבר חשוב ביותר בכל אתר בנייה. ברגליים מעין אלה משתמשים בכדי...

   קרא עוד